Nový rok, nový...?

by - 14.1.21

 Tento rok jsem si začátek roku tak trošku posunula. Ne že bych si dávala nějaká předsevzetí, ale měla jsem v hlavě pár bodů, které bych ráda začala dodržovat. Jen mi bylo jasné, že s blížícím se termínem odevzdání diplomky budu mít jiné starosti než to, že jsem si říkala, že nebudu pít dvě kafe denně a zapíjet je energeťákem. 
A tak jsem si řekla, že ten nový rok začnu 8. ledna. Den po odevzdání diplomky budu přeci nabitá energií, plná chuti do života, uklidím celý byt, navařím, napeču, přeskládám nábytek, zhubnu pět kilo, budu se věnovat blogu, připravovat se na státnice, vstávat v šest ráno, abych si zacvičila jógu a budu hledat práci. 

Asi je vám jasné, že ta realita byla někde úplně jinde.


V mých očích byl osmý leden magické datum, ve kterém se vše otočí, pocítím úlevu po odevzdán diplomky a budu šťastná.
Nedošlo mi, že ta únava si zákonitě musí vybrat svou daň a že jeden osmihodinový spánek to nespraví. Zvládla jsem jednu návštěvu u kamaráda mého přítele a moje tělo ohlásilo stopku. Tak velkou, že jsem omdlela a z únavy jsem zvracela. A k tomu jsem se cítila jako naprostá troska, protože v té mojí hlavě se pořád ozýval hlásek, že bych měla tamto a támhlensto a hlavně tohle. Nekonečný seznam všech těch věcí, co jsem chtěla, zatímco jsem byla ráda, když jsem vstala z postele a došla jsem se napít. Připadala jsem si jako úplnej looser jen proto, že jsem si prostě jen potřebovala odpočinout. 

Jen v záplavě novoročních předsevzetí a článků s vision boardy bylo zvláštní dovolit si nedělat nic. Vlastně jsem se najednou přistihla, že ani nevím, jak se to "nic" dělá. Protože i já jsem chtěla něco ve svém životě změnit, zamakat na sobě a ujasnit si ty moje plány pro tento rok.
Jen to asi bude chtít trošku víc času a možná k tomu ani celý leden stačit nebude.

A tak bych asi jen chtěla napsat, že je v pořádku, pokud ten nový rok ani vám (zatím) nepřinesl něco nového a převratného. 
A je  v pořádku, pokud necháte v kuchyni hromadu nádobí a půjdete si lehnout.
A není v pořádku nechat to zajít tak daleko, že budete únavou omdlévat a zvracet jako já.
A občas to nejdůležitější, co musíte udělat, je, si odpočinout.

A co vy, dokážete si bez výčitek odpočinout? Co vám pomáhá relaxovat?

You May Also Like

25 komentářů

 1. Loved the post dear! <3

  www.pimentamaisdoce.blogspot.com

  OdpovědětSmazat
 2. Vyčerpání po diplomce je normální a odpočinek si zasloužíš, takže se určitě nestresuj! :) Vždy není energie na to, být produktivní, ale vše se zase dá časem do normálu. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Snad ano, asi je teď nejhlavnější pravidelně spát a odpočívat :)

   Smazat
 3. I was searching for that on all internet, thank you !
  derful job.

  Cyprus real estate for sale

  OdpovědětSmazat
 4. Máš pravdu, zatím nic moc nepřinesl, aspoň pozitivního ne...

  OdpovědětSmazat
 5. Mně leden zatím nepřinesl nic mimořádného - jen pokračuje současný trocu divný života běh. Střídají se dny, kdy v mám pocit, že mne práce hrnoucí se z PC zavalí a dny kdy je volněji (bohužel jich není moc). Naučila jsem se mít radost a dobrý pocit i z malých kroků. Sice bych potřeboval přetřídit celý šatník, ale má radost z jedné přebrané poličky (a to ještě nebyla v šatníku, ale v prádelníku)....
  A pod závěr tvého článku se podepisuji - nejsou důležité jen věci okolo, důležití jsme i my a máloco stojí za to, aby se kvůli tomu člověk hroutil (a rozhodně to není naklizený byt :D).
  Měj se fajn a užívej si dní jak přijdou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mně se podařilo už šatník jakž takž přetřídit, je to fajn pocit :)
   Tak ať se to podaří i tobě a máš se fajn :)

   Smazat
 6. Neboj, tělo si opravdu muselo vybrat svou daň, ale zase bude líp! :) Já si letos nějaká závratná předsevzetí nedala, jen jsem si chtěla také najít nějakou brigádu/práci, ale nedaří se mi, jsem z toho vystresovaná, tak jsem se rozhodla, že se na to teď vykašlu a až odstátnicuji v červnu, budu hledat něco nastálo :). Přeji ti mnoho sil! :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To máš asi pravdu :) Mě čeká hledání práce snad na stálo, tak uvidím, jak to půjde :)

   Smazat
 7. Teeeda, to je něco. Tak to já asi ještě nebyla tak moc unavená, protože jsem ještě nikdy z únavy nezvracela ani neomdlela. Tak snad teď už bude všechno v pořádku, hodně odpočívej. Teď je to nejhlavnejsi předsevzetí - být zdravá. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je hezké předsevzetí :) Snažím se hodně odpočívat, potřebuji to :)

   Smazat
 8. Klid, nicnedělání, nech se trochu obskakovat a aspoň týden dva si hoď stopku od všech povinností. Státnice a závěrečné práce jsou obří nápor na nervy, takže si teď odpočinek bez výčitek rozhodně zasloužíš. Moc gratuluji k odevzdání diplomky! :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Spíš se bojím, že to teprve nápor na nervy bude ;)

   Smazat
 9. Gratuluji! A doufám, že už jsi ok. Já teda musím říct, že moje tělo hlásí velké signály. Když chce odpočinek, takže hned vím, že mám zpomalit... :)
  Michaela Blog || Instagram

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Tak doufám, že svoje tělo i posloucháš :)

   Smazat
 10. Ahoj,
  po několika letech učení češtiny na střední jsem se dala na studium matiky a bylo to fakt děsně náročné. Neuvěřitelně mě to vyčerpávalo a opravdu jsem si vyčítala, že jdu třeba spát místo toho, abych seděla u stolu a ještě třeba dvě hodiny počítala limity apod. Uvědomila jsem si, že takto to nejde, to nemá cenu. Člověk má jen jedno zdraví a nemůže se naprosto zhroutit. Doufám, že při hledání práce budeš mít štěstí a budeš spokojená :-) Měj se krásně!
  Hanka z blogu ciculka.cz

  OdpovědětSmazat
 11. To poznám. I když jsem byla unavená, nechtěla jsem si jít odpočinout, protože mi to přišlo jako plýtvání časem, když jsem mohla stihnout tolik věcí. Nedohnalo mě to tak, jako tebe, ale teď už si udělám čas na dostatek odpočinku.
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovědětSmazat
 12. Dominiko, stejně jako všichni přede mnou ti i já napíšu - odvedla si kus práce, tělo si řeklo o odpočinek. Tak v klidu a rozumně, nechceš být sice s diplomem, ale nemocná nebo zhroucená...
  Měj hezký večer a opatruj se. Helena

  OdpovědětSmazat
 13. Ani já upřímně Nový rok nezačínám přesně na Nový rok, ale až o pár dní později, kdy se na to opravdu cítím a necítím se pod tlakem všech těch předsevzetí ostatních :) Určitě si odpočiň a soustřeď se na samu sebe :)

  OdpovědětSmazat
 14. Já si taky myslela, jak hrozně super to bude, až odevzdám. Že se zbavím stresu a tak. Jenže já z toho byla vynervená ještě nejmíň týden a zase to na mě určitě přijde, až se bude blížit obhajoba. Taky jsem teda radši potom nic nedělala. A je super si odpočinout! Ale neumím to :( Vlastně jsem se od odevzdání zastavila poprvé pořádně až tento víkend. Jsem celý víkend sama v Praze a je mi vlastně super :) pracuji na YouTube, na blogu a chodím běhat. A i si čtu a hraju Simíky, no prostě dokonalost! :) ale asi bych to potřebovala dýl. Já si ale delší odpočinek dám až po státnicích, to už se budu moct naplno uklidnit. :) A není potřeba být nonstop produktivní, ale být produktivní protože "já chci" a ne protože "já musím" :)

  Little Dreamer

  OdpovědětSmazat
 15. Já mám pocit, že můj "nový rok" vlastně nebude moct úplně začít, dokud budu tady - ve stejném prostředí, dělat stejné věci... Takže teď nějak tak trochu čekám na "magické léto", protože se nejspíš budu stěhovat a kdo ví, jaké to všechno bude.
  Držím palce, nebuď na sebe moc přísná a měj se krásně!

  OdpovědětSmazat
 16. Jaj to mě mrzí ten začátek ledna. Není fajn, když je člověku zle. Já osobně moc relaxovat neumím, nemám to ráda a když tak jen chvíli během dne, dýl to nevydržím.

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat