Jeden den v karanténě aneb zrychlené léto 2020

by - 11.9.20

 Ještě, než dle kalendáře začalo oficiálně léto, bylo nám všem jasné, že tohle léto bude jiné.
Nejisté.

Já jsem věděla, že toto léto bude pro mě jiné i z mnoha jiných důvodů. Poprvé za moje vysokoškolská studia jsem se rozhodla držet si kolej i přes léto, moc jsou doufala, že si najdu na léto praxi, abych i tuto školní povinnost splnila a věděla jsem, že oproti minulým létům, kdy jsem v podstatě neměla co na práci, bude tohle léto pořádný kolotoč. 
Když jsem naposledy psala o koleji, byla jsem plná optimismu, jaké jsem měla na spolubydlící ve trojlůžáku štěstí a jak doufám, že od konce července tam budeme jen ve dvou. Ke konci července se nastěhovala slovena a začalo pro mě peklo, které vyústilo v to, že už jsme se ani nepozdravily a psaly si vzkazy. Respektive už těch maličkostí bylo na mě moc a když jsem přišla na kolej a uviděla opět otevřené dveře dokořán, což znamenalo, že slovena odešla pryč a ani se nenamáhala zamknout dveře, naštvaně jsem jí napsala vzkaz, jestli by mohla alespoň zamykat dveře. A její odpověď byla dost hnusná. 
I proto jsem se nemohla dočkat toho, až za sebou na koleji zabouchnu dveře a odstěhuju se z nich pryč. Což je novinka, o které jsem psala v jednom z předešlých článků.. 
Nevěděla jsem ale, že mi poslední kolejní dny zpříjemní ještě COVID-19.
Už dlouho jsem se tak moc nevyděsila, jako když jsem v neděli večer došla na kolej a všude visely cedulky, že na koleji je pozitivně testovaný a nemáme v pondělí opouštět své pokoje. Karanténa. Naštěstí jen jednodenní, jelikož pozitivně testovaný nebyl přímo student a naštěstí se nákaza objevila ve druhém bloku, než jsem bydlela já. V den mého odhlášení z koleje se pozitivní test objevil i přímo v budově, kde jsem bydlela já. Měla jsem pocit, jako kdyby nastala apokalypsa. Přesně taková atmosféra na koleji byla. A já byla šťastná, že jsem se stihla ještě odstěhovat, protože ta nejistota tam byla šílená a oficiální informace téměř nulové. 

Ale naštěstí kolej byla v podstatě jediná negativní věc tohoto léta. Kromě toho že léto uteklo hrozně rychle a v podstatě jsem ani nezaznamenala, že nějaké je. A že mi na konci srpna vyndali moudrák a pár dní jsem přežívala jen díky práškům proti bolesti. 

V polovině července jsem začala chodit na praxi na Krajském úřadu Jihomoravského kraje. Jsem strašně šťastná, že mám možnost pracovat právě tam a upřímně mi bude líto, až mi na konci září skončí. 
Červenec je také měsícem mých narozenin. Ale nejen mých, slavila je i moje kamarádka piknikem v Praze.


Červenec se ale také nesl ve znamení příprav svatby mojí kamarádky Elišky. Samotná svatba byla kouzelná, pohádková a naprosto dokonalá a perfektní ♥. A já jsem strašně moc ráda, že jsem u toho mohla být, navíc jako družička, což byla pro mě obrovská pocta. A jako bonus jsem i chytla kytku. Ještě k tomu to byl první víkend, který jsme s přítelem strávili jen spolu.

Srpen mi utekl ještě rychleji jak červenec. Drtivou většinu času jsem trávila na úřadu a ve zbytku jsem se snažila nějak fungovat. Jedním z nejlepších zážitků bylo, že za mnou do Brna konečně přijela moje kamarádka Miluška, se kterou jsme si užily prodloužený víkend a bylo to naprosto skvělý. Vzápětí ji vystřídala Růža a já jsem moc ráda, že jsem holky viděla. A pak už následovala jen pondělní karanténa, praxe, balení a stěhování.A přišlo září spolu s vyndaným moudrákem a týdnem v bolestech. Ale jsem ráda, že je konečně venku a už zbývají jen dva.
Ale zároveň jsem si splnila i můj dlouholetý sen. Mám tetování. Konečně. A rozhodně není ani poslední. A pokud by Vás zajímalo, co právě středník pro mě znamená, něco málo jsem o tom napsala na mém Instagramu.

Ale nemůžu nevěnovat aspoň jeden odstavec mému příteli, díky kterému toto léto bylo nezapomenutelné a díky kterému jsem objevila spoustu krás (nejen) v okolí Brna. A nemůžu se dočkat, co nám společný život ještě přinese.


A jaké léto jste měli vy?

You May Also Like

47 komentářů

 1. Pane jo to bych asi taky byla vynervovana. Tvoje kamarádka mela tedy pěknou svatbu:) a snad jste si i ty narozeniny uzily:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, nakonec jsem si i já narozeniny užila :) Svatbu měla nádhernou :)

   Vymazat
 2. Na koleji to teda muselo být hrozné. Jak s nemocí, tak i s novou spolubydlící. Jinak jsi měla opravdu krásné léto, až teda na ten zub. Jo a ten piknik je parádní.
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na konci už to hrozné opravdu bylo, ale naštěstí už je to za mnou :)

   Vymazat
 3. Krásné, je dobře, že i když tento rok bylo vše jinak, užila sis to, kamarádka mohla mít svatbu a že jsi i přes ty ne tolik příjemné věci prostě měla krásné léto :)

  OdpovědětVymazat
 4. Jelikož jsem opět od konce června opět v pracovním procesu, trávila jsem ho převážně v práci, v půlce srpna jsem odjela s mamkou a rodinnými přáteli na týden na cyklistickou dovolenou do Alsaska ( kterou jsem si užila, vypnula jsem ). O víkendech a ve volných chvílích jsem převážně četla nebo trávila čas s lidmi, kteří se za poslední půl rok stali víceméně druhou rodinou.

  Epilepsyylife

  OdpovědětVymazat
 5. Nádherné fotky, všem vám to moc slušelo :)

  SmileThess

  OdpovědětVymazat
 6. Tak tu situaci s Covidem fakt nezávidím, ta karanténa je už všem nepříjemná...Jinak moc hezké fotky! Je super, že sis nakonec našla praxi - sama z dob studií vím, že to není jednoduché. Jinak souhlasím, že léto šíleně uteklo, ale na druhou stranu se už těším na podzim. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se na podzim vlastně taky těším :) S praxí jsem měla obrovské štěstí, kord v této době jsem měla fakt kliku, že jsem něco našla :)

   Vymazat
 7. Já jsem měla silně pracovní léto. Občas jsem někam vyjela, ale měla jsem první léto v Praze. Bylo to vlastně takové všelijaké, ale tak nějak i pěkné. A vám to s přítelem moc sluší!! :)

  Little Dreamer

  OdpovědětVymazat
 8. Takže pracovní, ale přesto i léto plné zážitků! :) No krása, s přítelem vám to moc sluší. :)

  OdpovědětVymazat
 9. V první řadě vám to s přítelem moc moc přeju a doufám, že konečně už budeš šťastná ♥ A fotkách ze svatby Ti to moc sluší :) Já letos měla léto ve znamení praxí a učení na státnice :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 10. Takovéhle shrnutí léta musím rozhodně taky udělat, ačkoliv to pro mě bude trochu složitější tím, že jsem ho celé strávila v zahraničí.. :D ale ty si měla koukám hned několik super momentů a ty jsou nejdůležitější! Právě ty pak přebijí tu šílenou situaci na kolejích, kterou evidentně teda univerzita vůbec nezvládla, což mě dost překvapilo a mrzí vůči tobě a dalším studentům.
  Na svatbě si měla vážně krásné šaty! :) Jakou měl přítel reakci, když si chytila kytku? :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to se na tvoje shrnutí moc těším! :)
   Reakce byla něco jako: "A je to v prd..." :D Ale myslím, že už to rozdýchal :D

   Vymazat
 11. Já tak nemám ráda, když s někým nevycházím.. když je na mě někdo ošklivý. :( :D
  Tyjo a má jednodenní karanténa smysl? :D
  Krásné fotky.. ty ze svatby jsou skvělé, ta červená k tobě jde. :)) Já chytala květinu v červnu a nechytla. :D Ale možná dobře, když ani nemám chlapa.. :/ :D :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já to úplně nesnáším, nejsem na neshody stavěná, ale už je to za mnou :)
   Nemá :D Ale spíš vedení kolejí nevědělo co s tím a celkově ta situace byla šílená :/
   Děkuju :)

   Vymazat
 12. Moc krásné fotky ze svatby. S přítelem vám to nos sluší a je fajn, že jste si léto užili 💖

  OdpovědětVymazat
 13. Moc krásné fotky. Situace s covidem je šílená, tak hlavně, že to byla jen jednodenní karanténa. A některé spolubydlící jsou fakt peklo :(

  OdpovědětVymazat
 14. Občas to so spolubývajúcimi nebýva ľahké, pevne verím, že tento akademický rok to bude lepšie a budeš mať šťastie na milšiu osobu, lebo niečo takéto fakt dokáže znepríjemniť život. Poriadne. A snáď už prejde pomaly, ale iste, aj tá panika okolo covidu a nejako sa naučíme s ním žiť, i keď s opatreniami. :)
  A gratulujem k tetovaniu, je fakt vydarené!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já doufám, že už to byla moje poslední spolubydlící, už jsem přestěhovaná z kolejí pryč :)
   Děkuju ♥

   Vymazat
 15. Fotky zo svadby sú nádherné :) Inak nad rovnakým tetovaním premýšľam aj ja už dlho, len môj strach z ihiel ma nejako neopúšťa :D
  What A Fancy World

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Já nad ním přemýšlela šíleně dlouhou dobu a strach z jehel v tom taky hrál svojí roli, ale opravdu se není čeho bát, je to něco úplně jiného než klasická jehla ;)

   Vymazat
 16. tolik aktivit ses nenudila a svatba parádní :) tetování pěkné jemné paráda

  OdpovědětVymazat
 17. Krásné léto :) Na těch fotkách ze svatby vypadají na sluníčku tvé šaty rudé a pak na ty fotce z blízka jako taková ta fialovo červená, všimla sis? :D to je správný!
  Jinak s přítelem vám to moc sluší.

  somethingbykate .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) To je tím světlem a stínem, ale měly být vínové :)
   Děkujeme ♥

   Vymazat
 18. Spolubývajúci teda niekedy fakt vedia spraviť radosť... Vždy je to len o šťastí. Gratulujem k dobrej praxi! :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Já to štěstí na spolubydlící celkem měla, jen ta poslední byla fakt šílená :/

   Vymazat
 19. Leto bolo fajn, síce bolo veľa obmedzení a zákazov, no aj tak som si ho užila :D mimochodom bola si krásna družička :)
  leekralovaa

  OdpovědětVymazat
 20. No, že by po sobě někdo ani nebyl schopný zamknout kolej by mě nenapadlo :D Se stávající spolubydlící jsme se ještě nepotkali, tak doufám, že si nebudeme psát lístečky. Je skvělý, že se ti na praxi líbilo, já se teď snažím najít si novou brigádu a (prvně za celý roky studia) to není žádná brnkačka. Piknik vypadá pohádkově a svatba pohodově, měly jste nádherné šaty.
  Od myšlenky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě taky ne, za všechny ty roky jsem se s tím nesetkala, tak mě to dost překvapilo :D Snad tvoje spolubydlící budou fajn :) Snad brigádu najdeš, také mě to hledání brigády čeká, tak snad budem mít štěstí :)

   Vymazat
 21. Krásný článek, navzdory nepříjemnostem s kolejemi (u sebe bych to přirovnala nepěkným dvěma měsícům ve sdíleném bytě s dvěma cizími muži, to jsem absolvovala loni :-D) a koronou (ta štve asi všechny a všem kazí plány...). Nádherné fotky! Na svatbě ti to moc slušelo, ale co to plácám, sluší ti to všude. Nejvíc po boku přítele, ten úsměv! <3 (znám ten pocit)
  Měj se pokud možno krásně, ať tě nic nebolí a ať je podzim nezapomenutelný :-)

  OdpovědětVymazat
 22. Moc krásné fotky, jak s kamarádkou ze svatby tak s přítelem, přeji ti ať jsi šťastná a vše ti kde podle plánů 💕

  www.melissahartford.blogspot.com

  OdpovědětVymazat