My Goals for 2018

by - 1.1.18

Poslední dny se blogovým světem šíří články o roce, který právě skončil. Já necítím, že bych podobný článek chtěla psát, místo toho mě pohání touha napsat článek o tom roce budoucím. Takové moje cíle, přání a sny. Směsice všeho, co mi lítá hlavou. Toho, co si chci sepsat, abych na to v průběhu roku nezapomněla a mohla se k tomu neustále vracet.
Upřímně si vůbec nejsem jistá, jestli na tenhle rok jsem připravená. Ještě chvilku bych potřebovala rok 2017, abych si nějaké věci dořešila a nepřenášela si je do nového roku. Zároveň ale nový rok nevnímám jako předěl. Poprvé nemám pocit, že teď je nový rok, tak všechno bude jinak a všechno bude super. Vnímám to tak, že jsem na cestě, která možná změnila konečnou číslovku, ale pořád pokračuje dál.


Besseggen, Norsko - 2017

Tenhle rok bude další z těch zlomových. Čeká mě snad už poslední semestr mého bakalářského studia. Bakalářka. Státnice. A naprosto nejistá budoucnost, která může přinést naprosto cokoliv. V mojí hlavě se odehrává nekonečné množství možností a mám takový pocit, že se jednou ráno probudím a budu vědět. Možná i proto mě strach z budoucnosti momentálně úplně opustil. Zvláštní pocit. Pocit beztíže, který miluju. 
Moc bych si přála, abych zvládla zbytek zkoušek, co mě ještě čeká, napsala bakalářku a nakonec nějak i odstátnicovala. Vůbec si nedokážu představit ten pocit úlevy, který pak určitě přijde. Snad se ho dočkám.
Bylo by fajn, kdyby se mi nějak podařilo vymyslet, co tedy bude se mnou dál.
Přála bych si, abych byla zdravější, aby mi už nikdy nebylo tak zle jako teď v průběhu podzimu. Bude to ještě hodně dlouhá a nelehká cesta.
Chtěla bych se znovu podívat do Norska. To je můj obrovský sen. Norsko jednoduše miluju a není den, abych si na něj nevzpomněla.
Tetování. Další věc, nad kterou denně přemýšlím. Je načase si tento sen splnit.
Batoh Fjällräven Kanken. Ve Skandinávii jsem jim naprosto propadla a není den, abych nepřemýšlela nad tím, která barvička to bude.
Najít si brigádu/práci. Abych měla (nejen) na Norsko.
Věnovat se víc blogu. Blogování miluju a pokaždé, když se přihlásím do tohohle našeho světa, ztrácím pojem o čase, znamení toho, že je to něco, co mě naplňuje. Je načase ho přestat flákat.
Ještě víc se přiblížit k veganství.
Víc číst a míň prokrastinovat.
Vždycky si najít něco, na co se těším.
Zamilovat se.

A jaké jsou ty vaše cíle/sny/přání do roku 2018?

You May Also Like

36 komentářů

 1. Mám stejný přístup k roku 2018, změnila se jedna číslice, ale moje cesta pokračuje dál... ♥
  Držím ti pěsti, aby se ti všechny tvé sny splnily! :D
  nekonecnaknihovnicka.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 2. Pěkné cíle, snad se ti toho co nejvíce splní.:) Se školou jsme na tom naprosto stejně...

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat
 3. Držím ti palce, máš hezké cíle do Nového roku, tak ti držím palce, ať se vše vydaří :)

  OdpovědětSmazat
 4. Krásná přání, moc ti přeji, aby se ti všechna splnila :)

  Pauline's Tiny World

  OdpovědětSmazat
 5. Pěkná přání, snad se splní :) Já mám dohromady 18 plánů :D tak uvidím

  SmileThess

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) To je hezky symbolické, 18 plánů do roku 2018, tak ať se ti všechny splní :)

   Smazat
 6. Opět krásný článek :) já věřím, že se ti odstátnicovat podaří! :) docela ti i závidím, že už to máš už letos, nějak se mi nelíbí ten další rok navíc, když všichni moji spolužáci a vrstevníci z gymplu to budou mít už letos za sebou. Nedá se ale nic dělat, vybrala sem si to sama. Chceš pokračovat ve studiích a nebo se už vrhnout do toho pravého "dospěláckého" života? :)
  Jinak držím pěsti, ať se ti všechno, co si přeješ povede. :)

  Little Dreamer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju :) No snad, už teď z toho mám docela strach a nějak si to vůbec nedokážu představit :D Ještě úplně nevím, spíš bych chtěla studovat dál, ale nejsem si úplně jistá, jestli to, co studuju teď :) Uvidí se :)

   Smazat
 7. V prvom rade ti želám všetko dobré do nového roku Máš krásne želania a dúfam, že sa ti aj všetky splnia. Ja mám taktiež mnoho želaní. Do Nórska by som chcela veľmi ísť aj ja :)


  NINAVE

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju, tobě taky přeju jen to nejlepší a nejkrásnější do nového roku :)

   Smazat
 8. To jsou krásné cíle! :) Doufám, že se alespoň většina z nich splní. Ten batůžek jsem dostala loni k narozkám. Úplně tě chápu, také jsem jim propadla před dávnou dobou a minulý rok se mi sen konečně splnil :)

  www.thewaybya.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju :) Tak to jsem ráda, že jsi s batůžkem tak spokojená, snad taky budu :)

   Smazat
 9. Aaaa výletek do NORSKA! A k tomu rovnou roadtrip po Skandinaviií!
  Boží cíle!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, moc bych si přála, abych Norsko/Skandinávii mohla navštívit i letos :)

   Smazat
 10. Krásné cíle, určitě si hodně z toho splníš:).
  Windy pink style

  OdpovědětSmazat
 11. Držím ti palce, ať máš bakalářku i státnice co nejdřív z krku, řešila jsem to loni... na konci roku jsem si chtěla alespoň v hlavě rekapitulovat, co se vlastně v celém roce dělo, teprve v ten moment mě trklo, že su bakalářka... a hned na to "a co jako" :D:D... takže doufám, že se ti to podaří zvládnout co nejdřív, abys měla ten klid a pocit úlevy, já pokračuji na magisterském, takže jsem si neoddychla nijak a kolikrát přemýšlím, jestli se už na to nevykašlu...

  Věřím, že se do Norska zase podíváš, třeba za odměnu těch státnic. :)

  PS. s tím tetováním jsme na tom taky podobně, já si to splnila právě na podzim. :D:D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, doufám, že se mi to podaří zvládnout, ale momentálně mi to přijde jako úplně nemožný, tak uvidíme :D Snad si na konci roku taky budu moc říct, že jsem bakalářka a co jako :D

   Smazat
 12. Držím palečky na dokončení školy!! :) A moc pěkné cíle ! :)
  Já mám letos takový, že chci dokončit první ročník na vysoké, cestovat a také si najít brigádu :))

  http://shardofdreams.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju :)
   Tobě taky moc držím palce, nějak to dáme! :)

   Smazat
 13. M2 to trvá hrozně dlouhou dobu než pochopím, že už je rok 2018. Přeji mnoho sil u státnic a ať si vyjde to Norsko! :) Brigádu je nejlepší zkusit sehnat přes známé nebo i na internetu. Nebo zkus najít na fb jestli neexistuje skupina ohledně brigád a prací ve vašem městě :)

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já s tím taky mívala vždycky problém, ale letos jsem si zvykla až překvapivě rychle :) Děkuju :) Děkuju za tipy, doufám, že letos něco najdu :)

   Smazat
 14. Domi super článok! Želám ti veľa veľa šťastia v novom roku nech sa ti v škole darí a hlavne v tom zdravíčku nech si zdravá :))
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju! ♥ Tobě taky přeju jen to nejlepší do nového roku ♥

   Smazat
 15. taktéž nemám tento rok se ohlížet za tím minulým, ale možná zkusím sepsat něco o tom co bych si přála zvládnout v tomhle

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bylo by to super, kdyby jsi podobný článek taky sepsala :)

   Smazat
 16. Přeju, ať se ti všechny cíle splní a ať v pohodě odstátnicuješ :) Norsko je také můj sen, loni tam byl přítel a podle fotek je to tam opravdu krásné. Já doufám, že taky přestanu flákat blog a najdu si o prázdninách brigádu v oboru :)

  LENN

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji ♥ Držím palce, ať se ti tvoje přání do tohohle roku splní :)

   Smazat
 17. S bakalářkou a státnicemi ti budu moc držet palce, určitě to zvládneš! Jinak cíle pro tenhle rok máš krásný a lidský. To je krásný, nejsou to žádný nesplnitelný věci, takže věřím, že 99% z toho zvládneš!
  Jinak já si žádná předsevzetí či cíle nedala. Ráda bych se ale konečně naučila korejsky :)

  Karolína & Maličkosti ze života

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju ♥
   Tak to ti budu držet palce! :) Já bych se ráda naučila norsky, minulý rok jsem si koupila učebnici, tak snad jí letos i otevřu :D

   Smazat
 18. Už se týden dokopávám k tomu napsat si podobný seznam věcí, kterých bych chtěla dosáhnout v tomto novém roce.. I když jako vždy se mi půlka nesplní, myslím si, že takovéhle sepsání je k něčemu dobré - k uspořádání si priorit :) Máš hezké cíle, já se na ty své snad konečně vrhnu dneska, zamyslím se a konečně je sepíšu (určitě jich nebude moc). Krásný nový rok a hodně úspěchů s plněním těchto cílů :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju, tobě taky přeju krásný nový rok! ♥
   Souhlasím, pro mě vlastně možná ani není tak hlavním cílem si všechno splnit, ale spíš to mít sepsaný takhle v "hmotný" podobě, abych na to nezapomněla a až nebudu vědět kudy kam, tak abych se k tomuhle článku vrátila :)

   Smazat

Instagram