Rozhledna Holedná

by - 8.3.21

 Jestli je něco, co mi začíná opravdu chybět, tak jsou to výlety a cestování. Jinak řečeno, delší pobyt venku na čerstvém vzduchu a objevování nových míst. Každý den sice chodím na procházky s pejskem, ale tady už moc prostoru na objevování nových míst v okolí není. Proto jsem byla ráda, když jsme aspoň konečně vyrazili na rozhlednu Holedná, která byla ke konci minulého roku zpřístupněná veřejnosti tady v Brně. 
Samotný výstup na rozhlednu byl pro mě náročný, skrz mřížky schodů jsem viděla dolů a místo zadní části schodů byla díra, což znamenalo, že jsem se celou cestu nahoru bála, že mi sklouzne noha a zasekne se mi tam. Když už jsem si ale nahoře zvykla nato, že se rozhledna trošku kymácí, výhled z ní byl nádherný. Asi nikdy mě nepřestane fascinovat, jak je Brno pro mě zvláštní město. Neustále na mě působí jako takový shluk vesniček oddělený lesy a přírodou, přitom je tu všechno kousek. A to nejspíš je to, co jsem si na Brnu tak moc zamilovala. Bydlení ve městě, ve kterém je to zároveň kousek od přírody.


Byli jste v poslední době na nějakém výletu či dokonce na rozhledně? Znáte rozhlednu Holedná?


You May Also Like

40 komentářů

 1. I mě chybí výlety :( Jinak moc pěkné fotky a článek! <3

  OdpovědětSmazat
 2. Jé, moc děkuju za tip na pěkné místo v Brně! Chodím tam na výšku a už se moc těším, až budu moct naplno obdivovat krásy města a jeho okolí! Jinak to mám stejně, také miluju poznávání nových míst a výletování. Za sebe musím říct, že přesto, že mám občas pocit, že znám ve svém rodném městě každý kout, vždycky se dá najít něco nového. Chce to jen v sobě nechat mluvit dobrodružného ducha.😁 Krásné fotky!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak snad se situace brzy zlepší, v Brně je toho spoustu na obdivování :) Děkuju :)

   Smazat
 3. Wau, krásny výhľad. My tu v Martine veľa výhľadní nemáme, ale minulý týždeň sme s priateľom zavítali na strechu nášho paneláku počas západu slnka a bol to nádherný pohľad ♥

  xxAlexandra z MS ALWAYS LATE

  OdpovědětSmazat
 4. Rozhlednu neznám, ale všeobecně mám rozhledny moc ráda! :) Chtěli jsme na výlet vyrazit poslední únorový víkend, bohužel přítel chytil covid a nebylo mu dobře, tak jsme odpočívali doma :)

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to mě mrzí, že se vám tato nemoc nevyhnula, snad už je v pořádku :)

   Smazat
 5. Už i mě chybí výlety, já jen doufám, že až bude hezky a teplo, že žádné takové omezení jako je teď nebude a my tak budeme moct zase výletit do všech koutů, kam jen budeme chtít bez nějakého zákazu 🤗. Z rozhledny byl opravdu nááádherný výhled 😍, krásný fotky 📸.

  OdpovědětSmazat
 6. Ach... Jak mně chybí výlety, když to tak čtu. Ale snažím se nevěšet hlavu! Ta doba zase přijde :) Takže děkuji za tip na super rozhlednu s krásným výhledem :)

  Gabux | Poslední článek

  OdpovědětSmazat
 7. Tak ty schody nahoru by mi také nejspíš vadily, vždycky mám u takových výstupů závratě. :D :) Každopádně nádherné fotky, výhled stál za to. :))

  OdpovědětSmazat
 8. Brno na tebe působí zcela správným dojmem, jelikož je to opravdu shluk vesniček :) já si to vždycky uvědomím, když si vezmu kolik je tam kostelů :D Jinak rozhledna je super, alespoň je fajn, že máte někam tu možnost jít. :)

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda, že jsem se trefila :D To je pravda :)

   Smazat
 9. Rozhledna je moc pěkná a výhledy parádní. A je vidět, že nahoře foukalo :). Já mám rozhledny jako cíl výletů moc ráda. Teď si jich ale moc neužiju - v Praze zrovna výběr není (Petřín, Žižkovská věž... - ani jedno není přístupné). Tak míříme jinam - jednou jen tak do lesů, teď o víkendu podél části jednoho pražského potoka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To foukala, celkem jsem se i bála :D Dnešní doba výletům moc nepřeje, ale i procházky po okolí jsou fajn :)

   Smazat
 10. To se přiznám, že jsem ani nevěděla.. že má tolik přírody. Já o Brně moc nevím, byla jsem tam párkrát, a jen chvilku. :D
  Jinak moc hezké fotky. :)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já než jsem začala v Brně studovat, tak jsem o něm nevěděla nic :D Děkuju :)

   Smazat
 11. Cestování mi taky moc chybí. Koupila jsem si nové trekové boty, tak snad je brzy vytáhnu na nějakou pořádnou túru. Moc hezké fotky i rozhledna, u nás jich moc není.

  OdpovědětSmazat
 12. Vypadá to tam moc hezky :). Já z Brna znám jen centrum, tedy tu městskou část :D. A protože bydlím dále, tak rozhlednu vůbec ani neznám :). My byli nedávno na rozhledně Hraniční vrch, která je na hranicích Česka v Polskem a nachází se v Jeseníkách :).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tam moc hezké :) Moc se mi vaše výlety líbí :)

   Smazat
 13. super fotky a z té rozhledny musel bej parádní výhled ♥ V Brně jsem byla jen jednou a ta doprava no masakr byla jsem ráda, že jsem neřídila xD

  OdpovědětSmazat
 14. V poslední době jsem na žádné rozhledně nebyla. Pěkné fotky :)

  OdpovědětSmazat
 15. Ja som na nejakej rozhľadni už dlho nebola. Rada by som tam znova zašla 🌸

  Blog de la Licorne *

  OdpovědětSmazat
 16. Já na moc rozhlednách celkově nebyla, ale už bych také ráda někam vyrazila nebo si udělala výlet. Nádherné fotky, vypadá to tam super!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Snad bude brzy možné opět někam vyrazit :)

   Smazat
 17. O rozhledně slyším poprvé! Také nemám ráda, když se kývou a je vidět pod nohy :/ ale je vidět, že výhled stál za to! :) Včera jsem byla na Hluboké, z ČB to máme coby kamenem dohodil :)
  Leník

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to byl určitě krásný výlet, Hluboká je moc hezká :)

   Smazat
 18. Pod Holednou jsem vyrůstala a pořád tu bydlí rodina. Stavbu rozhledny jsme sledovali natěšeně a navštívili ji hned po otevření. Místní z rozhledny moc nadšení nejsou, protože si nikdo neuvědomil, že v Jundrově se už dříve dost špatně parkovalo a teď, co dostavěli rozhlednu, je to o víkendech prakticky nemožné, protože rodinky jezdí na "výlet" autem (uvozovky píšu naschvál, neb výšlap od zastávky autobusu zabere asi 15 minut, však sama víš). Výhled je však odtama moc pěkný a já doufám, že tento přehnaný zájem o nový turistický cíl brzy opadne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, že tam míst na parkování moc není a věřím, že pro místní to je nepříjemné. Snad se tuto situaci podaří vymyslet lépe :)

   Smazat
 19. Lately, I did not give a lot of consideration to giving comments on site page posts and have placed feedback even much less. Reading through your pleasant post, will You made some good points there. I did a search on the topic and found most people will agree with your blog.
  RCG Online Store

  OdpovědětSmazat
 20. picture over an issue that you know nothing about! I dont want to sound mean, here. But do you really think that you can get away with adding some pretty pictures Certainly agree with just what you said. Your explanation was certainly the simplest to comprehend. I tell you, I usually get annoyed any time folks discuss issues that these people obviously dont know about. You were able to hit the nail on the head and spelled out the whole thing with out complication. Perhaps, folks could take a signal. Will likely be back to obtain more. Appreciate it
  Automatic Screw Feeder Machine

  OdpovědětSmazat