22+1

by - 19.7.18

Dneska mi je třiadvacet.
A přijde mi, že už je to takový ten věk, který si musím odpočítávat z mého data narození, protože ty poslední roky letí tak rychle, že jsem schopná vyhrknout jakékoliv číslo z rozmezí patnácti až dvaadvaceti.
Ta moje dvaadvacítka byla nejlepším a nejhorším rokem v mém životě zároveň.
Nikdy jsem necestovala více - navštívila jsem Norsko, Švédsko, Dánsko, Německo, Slovensko, Maďarsko a Rakousko.Udělala jsem bakaláře. Což víceméně obsahuje poslední půl rok mého života, který se smrsknul na psaní bakalářky, školy, zkoušek a státnic.
A přijímaček, ale o tom později.


Taky jsem si dala sama sobě slib, že začnu víc "kulturně" žít a k mému překvapení se mi to konečně začalo trošku dařit. Byla jsem poprvé v Národním divadle, navštívila jsem k mým poměrům celkem dost koncertů a tak nějak jsem si tu Prahu chtěla ještě naposled užít, protože jsem pořád měla nějaké tušení, že bych už tam třeba v září nemusela být.
A taky tam nebudu.
A bylo to zatím to nejtěžší rozhodnutí v mém životě.Už za dva měsíce nastupuju na Masarykovu univerzitu v Brně, kam se mi nějakým zázrakem podařilo udělat přijímačky.
A upřímně mám šílený strach, přijde mi to úplně šílený a v podstatě vůbec nevím, co dělám. Na druhou stranu vím, že to je moje jediná možnost a šance na to, abych se z toho všeho, čím jsem si prošla, nějak dostala a vzpamatovala. Což souvisí s tím, že ta moje dvaadvacítka byla psychicky a fyzicky hodně náročná. A to je ještě hodně slabý slovo.Čekají mě velký změny. Víceméně se odstěhovat do města, ve kterém jsem byla jednou v životě na přijímačkách, nic a nikoho tam neznám a doteď ani nevím, kde tam vlastně budu bydlet, přijde mi to šílený.
Ale vlastně se i těším na tu novou etapu mýho života.Jsem vděčná, že mám tu možnost začít znovu. Upřímně, kolikrát jste si už přáli nechat všechno za sebou a prostě začít znovu?

A nemám tady náhodou někoho z Brna, kdo by chtěla se mnou na podzim zajít třeba na kafe?

You May Also Like

36 komentářů

 1. Domi, jsem moc ráda, že jsi BC zvládla, protože jsi pamatuji na tvé kruté začátky, tudíž jsem za tebe moc ráda ♥ A taky jsem ráda, že jsi udělala takový krok a měníš město. Podle mě začátek bude hrozný, ale poddá se to a všechno bude zase fajn. Já byla celkem posera, že bych měla opustit Ostravu, a proto jsem si podala přihlášky jen na Ostravskou univerzitu. Zkrátka, bála jsem se zase začínat znovu v novém městě. Nakonec to dopadlo úplně jinak a já v srpnu odjíždím na rok do Ameriky. Otázka je, co bude horší :) Začátky jsou vždy těžké, ale lepší je ten krok udělat, než si vyčítat, že jsem to neudělala.
  A přeji všechno nejlepší k narozeninám!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Markét, moc děkuju! ♥
   Přesně to jsem si říkala, když jsem se rozhodovala, že bych si pak strašně moc vyčítala, že jsem to aspoň nezkusila.. Tobě strašně moc držím palce, ať ten rok v Americe stojí za to a ať to všechno zvládneš! :) Už se moc těším, až nám o tom všem budeš psát na blog :)

   Vymazat
 2. Taky jsem měla občas chuť vypadnout. Dělala jsem hned po maturitě i přijímačky do Brna. Nevzali mě a zůstala jsem v Praze u rodičů. Musím uznat, že je to pohodlné, i když někdy bych radši bydlela sama :D Třeba na koleji bych to ale asi nedala. Jsem zvyklá na vlastní pokoj a klid :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem za tři roky v Praze vystřídala tři koleje, tři spolubydlící a jeden semestr jsem dokonce bydlela sama.. Zvyknout se dá na všechno, ale je pravda, že vlastní prostor člověku chybí hodně :)

   Vymazat
 3. Moc gratuluji a držím palce na univerzitě :) máš pravdu, ty roky hrozně letí a je třeba si je pořádně užít :)
  MyGoldenMind

  OdpovědětVymazat
 4. Přeji všechno nejlepší k dnešním narozeninám a taky gratuluji k Bc. i přijímacím zkouškám na MU! :) Ať se daří i v navazujícím studiu! :)

  Elle about everything

  OdpovědětVymazat
 5. Ja sa pravdepodobne chystám na Masarykovu, ale až za rok. Takže potom si kľudne môžme dať vedieť a zájsť niekam, tiež tam nebudem nikoho asi poznať :D a je fajn mať blogerskú parťáčku :)

  ORLLING

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéé, tak to by bylo super! :) Moc ráda bych tě poznala osobně, tak snad za ten rok na to kafe vyrazíme :)

   Vymazat
 6. Všechno nejlepší k narozeninkám a gratuluju k bakaláři :) Udělala jsi dobře, Brno je super (je to sice trošku tajné a neprezentuju se, ale já jsem z Brna :)) Takže ti přeju ať se ti daří, ať začneš jak si přeješ a věřím, že se ti tady v Brně bude líbit :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju! :) Jsem ráda, že píšeš, že Brno je super, tak snad tam budu spokojená i já :)

   Vymazat
 7. Moc gratuluji k přijímáčkám a Bc titulu :) Ať se i v nové etapě daří a v Brně se ti líbí:) Z Brna i sice nejsem, ale taky jsem letos dodělala školu a zahájila novou- pracovní etapu života :) A můžu říct, že tyhle nové etapy jsou někdy mnohem příjemnější a lepší, než si na začátku myslíme :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Strašně moc děkuju! :)
   Jéé, tak to je super, že si ve své pracovní etapě spokojená :) Doufám, že i pro mě tahle nová etapa bude lepší :)

   Vymazat
 8. Velká gratulace ke všemu, co jsi dokázala a přeji Ti, ať je pro tebe 23. rok tvého života co nejlepší. Hodně štěstí na univerzitě :)

  OdpovědětVymazat
 9. Všechno nejlepší :) procestovala jsi opravdu hodně zemí, gratuluji k bakalářce :) na Mirai jsem taky byla :) snad se ti bude dařit v životě :)

  Maris Novotná

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc Ti děkuju! ♥ Mirai jsou skvělý, doufám, že je letos třeba ještě někde uvidím :)

   Vymazat
 10. Já se takhle přestěhovala minulý rok, a bylo to to nejlepší rozhodnutí. Uvidíš, že to bude super :)

  FIT MADDIE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážně? Tak to si mě uklidnila a dodala naději, moc děkuju! :)

   Vymazat
 11. Taky přeji všechno nejlepší k narozeninám :) Je úžasný že si toho stihla tolik. Jinak s tím věkem to máme stejný. Mě je teď 22 a pokaždý, když se mě někdo zeptá na věk, tak chvilku přemýšlím, kolik že mi vlastně je :D
  Inspiration by Linda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lindo, moc Ti děkuju ♥ Ha, tak to jsem ráda, že nejsem jediná, kdo si to musí vždycky spočítat :D

   Vymazat
 12. Docela nabitý rok, hodně ti závidím to cestování! :) Přeji hodně štěstí na nové škole, v novém městě...

  S láskou,
  ELIS MINAROVÁ

  OdpovědětVymazat
 13. Síce o niekoľko dní neskôr, ale všetko najlepšie! :)
  my blog: THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovědětVymazat
 14. Hodně štěstí na škole, taky bych chtěla na MU, příští rok se tam pravděpodobně budu hlásit :D Chápu strach, ale myslím si, že to že je to úplně jiné město a nikoho neznáš se rychle změní v radost, možná i větší než doteď :) Jinak je super, že sis začala plnit to, co chceš. Tolik procestováno ti závidím :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, budu Ti držet palce, aby ses na MU dostala :)

   Vymazat
 15. Než začnu, tak Ti Domčo musím popřát všechno nej, nej k tvým narozeninám :) jen taková malá poznámka, ještě své věkové číslo nemáš změněné v postranním profilu, hihi..
  Procestovat jsi toho stihla opravdu mnoho a já jsme ráda, že jsem se při tvém cestování mohla díky fotkám na blogu kochat s tebou, díky!! :) Brno je krásné město, určitě se Ti tu bude líbit. Já sama jsem z Brna, takže kdyby jsi chtěla a nevadilo by Ti, že jsem o pár let mladší, tak moc ráda s tebou na tu kávu do nějakého skvělého podniku u nás půjdu, protože skvělých podniků tu máme opravdu dost!!

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc Ti děkuju! ♥ A děkuju za upozornění, chtěla jsem si to změnit, ale pak jsem na to nějak pozapomněla, tak děkuju za připomenutí :)
   Jéé, tak to by bylo super! Moc ráda bych s tebou někam zašla, tak si dáme vědět na podzim :)

   Vymazat
 16. Gratuluji k bakaláři! :) uvidíš, že se rychle v Brně zabydlíš. Já žiju v Praze už něco přes rok a půl a upřímně bych se ani nikam stěhovat nechtěla. Mít tak volný milion na hypotéku, hm :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju! :) Kéž by :) V Praze se mi právě tak úplně zabydlet nepovedlo, i proto jsem chtěla z Prahy pryč.. tak uvidím, jaký to bude jinde, uklidňuju se tím, že o moc horší to už být nemůže :)

   Vymazat
 17. Gratuluji k přijetí a myslím, že si Brno zamiluješ. Alespoň bych ti to přála.
  Závidím ti země, které jsi letos navštívila a doufám, že se tam taky někdy podívám.
  A jinak když bys chtěla na to kafé/drink/víno, tak jsem pro.:)
  Blog na zabití

  OdpovědětVymazat
 18. Gratuluji k narozeninám a přeji ať zažiješ i nyní tak krásné chvíle a možná ještě i krásnější:) Jinak Brno je krásné město, mám tam rodinu a jsem cca 50 kiláků od něj, takže se tam občas podívám, buď za rodinou, nebo na nákupy, nebo s někým na výlet. Masárna bude v pohodě a jsi dobrá, že ses dostala:) Přemýšlela jsem na ní také, ale dálkově, protože už jsem studovala druhý obor a mám toho už dost, ale bohužel by mi to při práci moc nevycházelo :(

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat