F Vánoční trhy v Bratislavě - Another Dominika

Vánoční trhy v Bratislavě

 I když netrávím na vánoční trzích každou volnou chvilku, jsem jejich velkou milovnicí. Mám ráda nazdobená města, vůni linoucí se ze stánků a drobnůstky, co si můžete koupit. 
Ráda se na ně jezdím dívat i do zahraničí. Tento rok jsme s přítelem vybrali Bratislavu, která je z Brna necelé dvě hodinky a kam jsem se stejně chtěla znovu podívat. Když jsem viděla předpověď počasí s teplotami hodně pod nulou, chtěla jsem výlet vzdát, ale říkala jsem si, že se třemi teplými ponožkami to snad zvládnu.
Vymrzlí jsme byli pořádně, ale myslím, že to za to stálo.


V Bratislavě se hlavní vánoční trhy konají na dvou náměstích - na Hlavním a Hviezdoslavovo náměstí. Tematické "středověké" trhy jsme našli na Bratislavském hradě. Celkem mě překvapilo, že trhy v centru města byly menší, než jsem čekala. Většinu stánků tvořily ty s pitím a jídlem, s výrobky se jich tam moc nenacházelo. Celé si je v klidu zvládnete projít za hoďku i se zastávkou na punč. Divila jsem se, kolik různých druhů punče tam měli, na většinu jsem neměla odvahu a trochu srabsky jsem skončila u dětského. Bylo super, že na trzích bylo spoustu stolků, u kterých jste si mohli zastavit a v klidu si vychutnat jídlo či pití. Ještě víc mě nadchlo, že na Hlavním náměstí se nacházeli třídící stanice, kde vám i pomohli odpadky správně roztřídit. Pracovnice dokonce i trhy obcházeli a použité tácky či kelímky sami vyhazovali. Vůbec bych se nezlobila, kdyby něco podobného zavedli i na jiných trzích. Pokud byste se chtěli na vánoční trhy zajet podívat do zahraničí, doporučuju spíše ty v Německu nebo v Rakousku, ty bratislavské mě zas až tak nenadchnuly a určitě bych kvůli nim do Bratislavy znovu nejela. Město samo o sobě je hezké, ale návštěvu bych spíše nechala na teplejší měsíce.Přeji vám nádherný vánoční čas, užijte si ho v poklidu. podle svých představ a s těmi, se kterými chcete být.

Byli jste se někde podívat na trzích? Jak se vám líbili?

CONVERSATION

30 komentářů:

 1. Ahoj Dominiko taky mám moc ráda vánoční trhy a různé jarmarky. Letos jsme si udělali výlet do Drážďan a Seiffenu, bylo to moc hezké. Přeju Ti krásné Vánoce, Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Drážďanech jsem na vánočních trzích byla a byli tam překrásné :)

   Vymazat
 2. Tak zatím jsem o trzích v Bratislavě nepřemýšlela. Tento rok jsme byli v Záhřebu, busem z Brna se to dá v pohodě a jsou nádherný + málo lidí :) Moc doporučuji.
  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nad Záhřebem jsem trošku přemýšlela, ale nechtělo se mi tam jet autobusem přes noc :)

   Vymazat
 3. Bratislavské trhy vypadají pěkně. Já se letos kombinací nemoci a fofru v práci na žádné trhy nedostala ani v Praze. A myslím, že to už nestihnu ani zítra nebo v pátek. Tak třeba za rok :)

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj Dominiko, vánoční trhy mám ráda, ale letos jsem žádné nestihla.
  Přeji ti krásné Vánoce. ❤

  OdpovědětVymazat
 5. Se světýlky a ozdobami je Bratislava krásně načančaná. Snad jste si výlet i přes tu zimu užili a ochutnali něco dobrého. Já jsem letos doufala, že mi vyjde Krakov nebo aspoň Vídeň, ale nakonec jsem měla všechny adventní víkendy zabrané, tak jsem se podívala jen na ty brněnské (zato ale pořádně, včetně Adventního kola :)).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Brněnské trhy byly krásné, věřím, že ti aspoň trošku vynahradily ty v zahraničí :)

   Vymazat
 6. Já byla jednou na vánočních trzích v zahraničí, a to ve Vídni. Ještě mě lákají ty v Polsku, máme je i blíž, tak třeba jednou :). Hlavně, že jste si to užili :).

  OdpovědětVymazat
 7. Krásné fotky, já byla jen na našich, Plzeňských, letos bylo obtížnější někam vyjet :D

  SmileThess

  OdpovědětVymazat
 8. miluji vídeňské vánoční trhy, ale letos jsme to bohužel nestíhali :) tak třeba příští rok :)

  OdpovědětVymazat
 9. Bratislavu prochozenou nemám. Na vánočních trzích v zahraničí jsem byla ve Vídni a Drážďanech. Byla jsem nadšená :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V obou městech jsem na vánočních trzích byla a moc se mi tam líbily :)

   Vymazat
 10. Někdy se na Slovensko musíme taky vydat, i s mrnousem. Je tam spousta lákadel a skvělých turistických cílů

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já znám ze Slovenska jen Bratislavu, ale ráda bych Slovensko prozkoumala víc :)

   Vymazat
 11. My jsme letos byli netradičně na trzích v Budapešti a v Paříži. V Budapešti to byla náhoda (kdybychom tam jeli jen kvůli nim, bylo by to zklamání), do Paříže to byl účel a ty byly mooc krásné. Kvůli nim si tam doporučuju zajet :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 12. Jé, moc pěkný! Já byla akorát jednou v Brně, jinak jsem na žádných větších trzích nebyla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Brně máme trhy moc hezké, hezčí jak třeba právě v Bratislavě :)

   Vymazat
 13. Dominiko, moc ráda jsem nakoukla i k sousedům. Děkuji za reportáž a přeji pohodový den. Helena

  OdpovědětVymazat
 14. Já jsem letos vánoční trhy stihla navštívit pouze jednou kvůli angíně a antibiotikům. :( Určitě si to ale vynahradím příště. Koukám, že v Bratislavě byly opravdu povedené a určitě jste si to tam užili na maximum, ty dobroty vypadají lákavě! :)) Přeji jen to dobré do roku 2023 a hlavně zdraví! :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Přeju ti, ať ti tento rok s trhy vyjde lépe :)

   Vymazat